Zajęcia pozalekcyjne

Koło języka angielskiego

Koło języka angielskiego skierowane jest do uczniów, którzy chcą zgłębiać wiedzę o kulturze i historii państw angielskiego obszaru językowego m. In. Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, a także doskonalić umiejętność komunikacji werbalnej w języku angielskim.

Tematyka zajęć, sposób ich prowadzenia – z zastosowaniem metod aktywizujących, w sposób humorystyczny mają zachęcić uczniów do dalszego rozwoju swoich zdolności językowych.

Zajęcia maja stworzyć nowe możliwości i perspektywy rozwoju znajomości praktycznej języka angielskiego oraz stanowić okazję do wymiany doświadczeń językowych uczestników, współdziałania w grupie dzieci o różnym przekroju wiekowym.

Kółko ma rozbudzić i wzmocnić w uczniach umiejętność mówienia i słuchania oraz samodzielnego poznawania kultury państw angielskiego obszaru językowego.

Koło języka angielskiego prowadzi Mariola Goluch.

 

Koło matematyczne dla klasy V i klas VI w roku szkolnym 2012/2013 prowadzą Alina Lejkowska i Monika Litwinek. Podczas lekcji matematyki trudno znaleźć wystarczającą ilość czasu by pokazać uczniom piękno matematyki, różnorodność jej zastosowań, czy stworzyć warunki do samodzielnego pokonywania trudności i osiągnięcia satysfakcji z twórczej i ambitnej pracy. Taką możliwość stwarza koło zainteresowań. Na zajęciach uczniowie mają szansę stosowania różnorodnych metod i form pracy, a materiał pracy jest dostosowywany do zdolności uczniów oraz ich zainteresowań. Uczestnikami koła są z uczniowie zdolni, zainteresowani matematyką, chętni do poszerzania swojej wiedzy.

Główne cele zajęć to:
- rozwijanie zainteresowań uczestników koła matematycznego,
- rozwijanie i rozszerzanie wiadomości zdobytych na lekcjach,
- kształtowanie postaw społecznych,
- kształtowanie pozytywnego nastawienia do stawianych problemów - porażki nie zniechęcają lecz mobilizują do dalszej pracy,
- przygotowanie uczniów do konkursów matematycznych.

 

KÓŁKO INFORMATYCZNE dla klas 4-6

Jest  ono adresowane do uczniów klas IV – VI do realizacji w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Jest ono dostosowane do stopnia zaawansowania wiedzy i umiejętności uczniów, jak również do możliwości szkolnej pracowni informatycznej.
Na zajęcia uczęszczają zarówno uczniowie o szczególnych zainteresowaniach informatycznych, jak i tacy, którzy nie mieli wcześniej okazji rozwijać swych zainteresowań w tym kierunku. Pomimo postępu techniki nie wszyscy uczniowie posiadają w domach sprzęt komputerowy. Pozalekcyjne zajęcia informatyczne to dla nich szansa na dodatkową edukację w zakresie techniki komputerowej i technologii informacyjnej.
Uczniowie podczas zajęć  pogłębiają swoją wiedzę informatyczną, ale także, co jest nie mniej istotne –  utrwalają umiejętności zdobyte wcześniej na lekcjach informatyki. Duży nacisk jest położony na rozwijanie samodzielnego myślenia uczniów oraz na umiejętność rozwiązywania postawionych problemów (szkolnych i praktycznych).
Prowadzenie tego typu zajęć wynika również z potrzeby racjonalnego zagospodarowania uczniom czasu wolnego od zajęć szkolnych. Koło informatyczne prowadzi p. Ryszard Szymanek.