W dniach 19–21 września br. Pani Helena Skiba – nauczycielka biologii i Pani Anna Maruszak -
nauczycielka biologii i geografii - uczestniczyły w warsztatach dla nauczycieli przedmiotów
przyrodniczych pod hasłem „Odkryj, doświadcz, inspiruj innych. Czyli od nauczyciela, który działa
– do ucznia, który odkrywa”. Wydarzenie odbyło się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i
stanowiło część przygotowań do wprowadzenia nowego przedmiotu – przyrody. Uczestnicy
warsztatów mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach terenowych i warsztatowych,
prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin nauk przyrodniczych. Trzy dni wypełnione
były inspirującą wymianą doświadczeń, eksperymentami i pomysłami na angażujące lekcje.
"Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu finansowym Ministerstwa
Edukacji Narodowej: Zadanie pn. „Odkryj, doświadcz, inspiruj innych.
Czyli od nauczyciela, który działa – do ucznia.” jest finansowane ze
środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach programu pn. „Odkrywcy”,
ustanowionego przez Ministra Edukacji komunikatem z dnia 31 marca 2025
roku, na podstawie umowy MEN/2025/DK/636."
@Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli przedmiotów Przyrodniczych
@Ministerstwo Edukacji Narodowej

W dniu 17 września, naszą szkołę odwiedził sierżant sztabowy Łukasz Kęsik z Komisariatu Policji w Kurowie. Funkcjonariusz, który na co dzień czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców, przeprowadził dla uczniów klas I–VIII prelekcję poświęconą problematyce przemocy psychicznej, hejtu, cyberprzemocy oraz ich konsekwencjom. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i edukacyjny. Uczniowie dowiedzieli się, jakie formy może przybierać przemoc, jak rozpoznawać zagrożenia w internecie , a także w jaki sposób reagować i gdzie szukać pomocy. Spotkanie było dla uczniów nie tylko interesującą lekcją profilaktyki, ale również okazją do zadawania pytań i dyskusji na temat bezpieczeństwa. Dzięki praktycznym przykładom oraz otwartej rozmowie młodzież mogła lepiej zrozumieć, jakie zagrożenia niesie ze sobą hejt oraz niewłaściwe korzystanie z sieci.
W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania sierżantowi sztabowemu Łukaszowi Kęsikowi za poświęcony czas, przekazaną wiedzę oraz zaangażowanie w kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży.


W tym roku szkolnym 2025/2026 wprowadzony zostaje nowy przedmiot – Edukacja Zdrowotna. Celem tego przedmiotu jest dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne uczniów. W czasie realizacji programu będą poruszane między innymi następujące zagadnienia:
- zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne,
- zasady prawidłowego odżywiania,
- wartości i postawy,
- znaczenie aktywności fizycznej,
- Internet i profilaktyka uzależnień,
- radzenia sobie ze stresem i emocjami.


|
AUTOBUS I …………………….. |
AUTOBUS II …………………………. |
AUTOBUS III ………………………………. |
|
Godz. 7.00 – 7.50
Baranów Łysa Góra Śniadówka Niwa Czołna Czołna Mucha Baranów |
Godz. 7.00 – 7.40
Baranów Składów Zagóźdź Dębczyna Baranów |
Godz. 7.00 – 7.50
Baranów Łukawka Karczunek Huta Kozioł Baranów |
|
Godz. 7.55 – 8.10
Baranów Wola Czołnowska DPS Wola Czołnowska Stara Wieś |
Godz. 7.45 – 8.05
Baranów Gródek Łukawica Gródek Baranów |
Godz. 7.55 – 8.05
Baranów Pogonów Motoga Baranów
|
Witaj Szkoło!
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baranowie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 1 września 2025r. będzie poprzedzone msza świętą w kościele parafialnym w Baranowie o godzinie 830.
Po mszy odbędzie się zebranie na sali gimnastycznej a następnie spotkania w klasach z wychowawcami.
Odwóz w tym dniu zaplanowany jest na godzinę 1030
Dyrektor ZSP w Baranowie
Piotr Wiącek
KARTA ZAPISU DZIECKA NA OBIADY W STOŁÓWCE SZKOLNEJ ROK SZKOLNY 2025/2026