Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

 

Szkolne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja

Konkurs Matematyczny klas 1-3

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Puchacz Piotr”

10 marca 2026 r. w naszej szkole odbył się I etap X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I–III i został zorganizowany przez MathRiders – ogólnopolską sieć centrów nauczania matematyki z siedzibą w Warszawie.

Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Iwona Kamela.

Do etapu szkolnego przystąpiło łącznie 39 uczniów z klas I–III:

  • klasa I A – 7 uczniów,
  • klasa I B – 10 uczniów,
  • klasa II A – 8 uczniów,
  • klasa II B – 5 uczniów,
  • klasa III A – 4 uczniów,
  • klasa III B – 5 uczniów.

Do II etapu – międzyszkolnego – zakwalifikowało się 8 uczniów z naszej szkoły. Są to:
Martyna Janiec (klasa I B), Mariusz Cybula (klasa II A), Aleksander Lis, Ignacy Grzechnik, Filip Olszak, Wojciech Iwon (klasa II B) oraz Mateusz Jeżewski i Aleks Jarzyna (klasa III A).

Według organizatorów zadania konkursowe w tegorocznej edycji były wyjątkowo wymagające. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie z zaangażowaniem podjęli to matematyczne wyzwanie.

Iwona Kamela

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

pożarniczy

Filharmonia w naszej szkole

Zrzut ekranu 2026 04 01 094623

Miesiąc języka ojczystego

Język polski na wesoło! 

19 marca w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo gwarno i kreatywnie! W ramach trwającego „Miesiąca Języka Ojczystego”, uczniowie klas 4-6 wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach, udowadniając, że zasady polskiej ortografii i gramatyki wcale nie muszą być nudne.

 Reprezentacje klas zmierzyły się w szeregu konkurencji, które sprawdzały nie tylko wiedzę, ale i refleks.
W programie znalazły się:

  • Ortograficzne potyczki: Walka z „h”, „ch”, „ż” i „rz”
  • Łamańce językowe: „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” to dla uczestników była jedynie rozgrzewka przed prawdziwymi językowymi wyzwaniami.

Bez wątpienia najwięcej emocji dostarczyło ,,Biegnę dyktando". To konkurencja, która połączyła sprawność fizyczną z doskonałą pamięcią i poprawną pisownią. Drużyny musiały wykazać się niesamowitą współpracą, a doping kolegów z ławek było słychać
w całej szkole!

Gratulujemy wszystkim uczniom ogromnej wiedzy i sportowej postawy. Pamiętajmy, że dbanie o piękno naszego języka to przygoda, która trwa cały rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Ogłoszenie

Z okazji miesiąca Języka Ojczystego serdecznie zapraszamy uczniów klas7-8 do udziału w Konkursie Wiedzy
o Języku Polskim, który odbędzie się 23 marca.

To doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę, zmierzyć się
z ciekawymi zadaniami językowymi oraz poszerzyć znajomość języka polskiego. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się do Pani Anny Zdunek

Kiermasz Wielkanocny

kiermasz wielkanocny

Ogłoszenie - zbiórka elektrośmieci 2026

Ogłoszenie zbiórka elektrośmieci 2026